Multimedia ( Görüntülü )
Multimedia ( Sesli )

Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz
Önceki Site Daha Güzeldi
İyi
İdare Eder
Çok Güzel

İsim Soyisim

:

E-mail

:

Ülke

:

Şehir

:

Mesajınız

:

Güvenlik Kodu

:
<< Önceki    1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |    Sonraki >>    
TARİH : 21-04-2011 -- 08:14:45 tarihinde nihal gökkuşağı tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : çorum
selamun aleykum site çok güzel Allah c.c. razı olsun bir ricam olacak mümkünse multimedya bölümündeki ezgi,ilahi,sohbet manevi içeriklerin indirilebilir olması mümkünmüdür ?
TARİH : 19-04-2011 -- 06:34:57 tarihinde saliha temiz tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : amasya
ben şuan radyoyu dinleyemiyorum yol gösterirseniz sevinirim

TARİH : 18-04-2011 -- 12:34:37 tarihinde Ömer BATI tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : gaziantep
Hocam her gün sitenizden dinlediğim "You Deceived Me" adlı şarkı çok güzel. Diğer fon müzkiler de öyle fakat bu fon beni başka diyarlara götürüyor, etkiliyor. Bu müiği internetten i,ndiremdim, bulamadım.

Bu müziği benim mail adresime gönderebilirseniz çok sevinirim.

İşteyken hergün fon oılarak sizin sitenin müzikleri beni dinlendiriyor.
Yardımcı olursanıuz sevinirim. Yayın hjakkı gibi bir şeyeler derseniz, bir dinleyiciniz olarak evde ve işte dinlemek üzere verirseniz çok memnun oacağım.

Cevabınızı bekliyorum.

ÖMER BATI
TARİH : 17-04-2011 -- 12:57:41 tarihinde Muhacır TAŞTAN tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Ağrı
Sayın yetkili..
radyonuzu çok sevdim.Ancak media playerde dinleme linginiz olmadığından tavsiyelerinizi bekliyorum.Saygılar...
TARİH : 06-04-2011 -- 13:38:34 tarihinde sevdesanli tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Niğde
Bazen bir kelimeyi telaffuz etmek, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Bir kırık camın parçaları dökülür yüreğine.
Susarsın.
Bardaktan boşalan yağmur olup, üstüne gelir hüzün. Ağlamak kesmez içini, seni avutacak her şeyden mahrum kalırsın. Üstelik; hatır soranı kalmamış bir ihtiyarın, bayram sabahları, perdesi erkenden açılmış pencerelerde bir görünüp bir kaybolan komşularına çevirdiği bakışları kadar yalnızsın. Ne eski fotoğraflardan kalan bir hatıra, ne de çocukluk yıllarının gülümseyen yüzü. Yanında hiç kimseyi bulamazsın. Bildiğin her yer uzak, tanıdığın herkes yabancı.
Yine de ağlarsın.
Bazen birine katlanmak, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. En çaresiz bir gününe uyandığın gurbette bile olsan, yolunu değiştirmek düşer aklına; kaçarsın. Ayak üstü geçiştirilen kısa bir zaman, koca bir gün olup ayağına dolanır. Tahammül etmeyi kolaylaştıracak ve kendine, “aslında iyi biri” diyebileceğin yalanlar ararsın. Konuştuğun her cümlenin arasına, oradan uzaklaşabilmek için kullanacağın bahaneler katarsın.
Asla kolay kurtulamazsın.
Bazen bir konuşmayı dinlemek, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Kelimeler, göz kapaklarına dökülen kurşun gibi iner üzerine. Ya da için ezilir, yere düşen hakikatin karşısındaki çaresizliğine. Bir müstehzi bakışlarına bakarsın alçağın; bir de ses tonunun içinden şeytana el sallayan kibrine. Artık, kimseyi incitmemek için gösterdiğin nezaketine, seni dışarıya atacak kadar cesaret katarsın. Mevzu, üstü başı parçalanmış bir çocuk gibi durur karşında.
Asla yardımcı olamazsın.
Bazen bir günü akşama kavuşturmak, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. İçindeki sıkıntıyı bir türlü atamazsın. Sıtkın sıyrılır hayattan; dokunduğun her eşyadan yüreğine inen bir kir ve baktığın her yerde kahpelik vardır. Seni sakinleştirecek bir söz ararsın. Ne okuduğun şiir, ne de bir hatırayı mıh gibi yüreğine çakan şarkı; hepsinin, hayat ancak kendi yolunda gidince anlamı vardır.
Bunu anlarsın.
Bazen yalnız kalmak; dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Sebebini bilemediğin korkularla uyanırsın. Mevsim, sanki hep sonbahardır. Ne bir çiçeğin kokusunu alırsın, ne de dünya umurundadır. O gün, hiç olmadığı kadar değişik şeylerle uğraşırsın. Zaman, bir kaplumbağanın kabuğuna bağlanmıştır sanki, ertesi güne çıkmayı dört gözle ararsın. Okuduğun kitaplardan bir cümleyi hatırlamaya çalışır, yapamazsın. Hep düşen yapraklar gelir aklına, gözü yaşlı çocukluğun, yıllardır görmediğin dostların, bir veda anında dişlerini sıkıp arasına sakladığın göz yaşların.
Geçmişinden asla kurtulamazsın.
Bazen veda etmek, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Yüreğin bir kuşun kanatlarında havalanır. Söylenebilecek hiçbir sözün anlamı kalmaz; bilir, konuşmazsın.
Uygun bir cümle, belki; ama asla bulamazsın. Yol uzar gözünde, ayrılığın kokusuna dayanamazsın.
Gitmek bir dalın kırılmasıdır en çok. Ya da buz gibi bir hava ve sen donup kalırsın. Gökyüzü kararır. Ayakların seni taşıyamaz; olduğun yerde çakılıp kalırsın. En hüzünlü haliyle canlanır gözünde biraz sonrası; ağlayan bir ana, eş, yar, evladın, belki de dostların.
Yine de yaparsın.
Bazen bir hatırayı taşımak, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Attığın her adımda, peşin sıra gelen ayak sesleri vardır. Uzanır dokunamazsın. Her yalnız kalışında sana seslenen hitabını duyar; dinlediğin her söze, onu sana getirecek bir şerh koyarsın. Bazen bir kapının tokmağında, bazen de karanlığın içine kaçan gölgede onu ararsın. Ne birlikte çektirilen fotoğraf; ne de, bir kış günü gelen sıcak bir selamı vardır.
Ama yine de unutamazsın.
Bazen bir dostu özlemek, dünyanın yükünü taşımak kadar zor gelir insana. Koca bir dağ olup oturur yüreğine. Gecenin en kuytu yerine sığınır, uyuyamazsın. Bir tebessüm iner yüzüne; en kötü gününde yanı başında duran mahzun halini hatırlarsın. Ya da bir yaz günü, çeşme suyu serinliğindeki selamını. Çıkıp gelse şu an, söyleyecek söz bulamazsın. Konuşmak beyhude bir çabadır belki, onu halinden de anlarsın. Çünkü, çocuk gözlerinden dökülen öfkeyi yakalar; sadece sen korkarsın. Ne gailesi dünya hayatının, ne de yeni arkadaşlar.
Yerine hiç kimseyi koyamazsın.
Bazen,
Bazen gözlerini kapatır ve dost bir yürekten gelen hayır dualardan başka hiçbir şeyi hissetmezsin.
...........
TARİH : 05-04-2011 -- 12:56:28 tarihinde merva ceyhan tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : kahramanmaraş
ey insan neden uyuyorsun bu kadar, acı ceken, zulüm gören kardeşlerin varken . ey insan neden duymuyorsun edilen feryatları ,haykırışları, nereye gidiyor dünya böyle adalet sağlayıcılar duyun libya ya, ırak a , müdahale ederken neden sesiniz cıkmıyor orda bebekler öldürülürken orda hep acı varken bumu adaletin bumu insan hakları uyan muslüman uyan varlık senin elinde güç senin elinde sadece uyanman gerek bu gafletten ve bu illetten
TARİH : 02-04-2011 -- 00:26:34 tarihinde ferhat topcuoglu tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : aydın
s.a cok guzel sayfanız var basarılar
TARİH : 01-04-2011 -- 13:11:18 tarihinde sevdesanli tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Niğde
Al yüreğim senin olsun........
Bugün acılarıma yaslanıp, seni düşündüm.Bir duldalıkta vurulan hayellerimizi ve hiç gelmeyecekmiş gibi gidişini yeniden yaşadım. Hiç üzülme! Suskunluğa yeminli geceler, vefasız ve ömrümüzü adadığımız dostluklar nankör çıktı...Asıl onlar vefasızlık etti ve bir hıyanetin koynunda bizleri bıraktı gittiler. Gezdiğimiz sokaklar bizleri unutalı çok oldu. Avare düşlerimiz, kaldırımlara karışmış...Anlayacağın, herkes ve her şey, bizi zamanından önce bırakmış!

Bir soysuz vaktin darağacında, gençliğimizi teslim ettik. Yaşamak suçunu işlediğimiz için...Gözümüzün yaşına bakmadılar; çiğneyip geçtiler, gün görmemiş ümitlerimizin üzerinden...

Ardıma bakmaya korkar oldu gözlerim...Hem yokluğun, her zamankinden daha acı veriyor. Gönül, bin bir hatıranın eteğine yapışmış. Ve eller, yitirilmiş dost elleri aramakta...

Biliyor musun ahretlik!..

Hayat zamanla elele vermiş ...Her şeyi unutmak mümkün belki, ama gel gör ki kardeşlik de, kalleşlik de unutulmuyor!
Soframızda lokmamız...Böldüğümüz kalleşliklere kaldık...Sinsi ızdırapların ardına saklandı, şerefsiz tebessümler. Hıyanet yüzlü günlerin arsız bakışları düştü gözlerimize.

Gözler yaşa alıştı, günler kedere. Hayat ırmağının dudağında, bir nefes gibi ömrümüz. Yiğitler gitti ahretlik..yiğitlik gitti..Dört yanımız ihanet...

Ömür dediğin nedir; bir bilinmez yazgının avuçlarında...Hasret; ömrün akıntısında...Bir kalpsiz alâmot sonbaharıdır bu günler...Güzellikler; Züleyha köşklerinde utsak.Hâyâ, yırtılmış bir gömleğe resmedilmiş...Bu atıldığımız kuyular var ya, bu kuyular...şehir eşkiyalarıyla mahpus kalmak gibidir...

Bu günler; hazan mevsiminden kalan günler...Zülüflü bir gecenin dizlerinde, Bedir Ashabı’ndan başka kimsemiz yok. Buğulu bir geçmişin ardına düştü, her şeyden el çekmiş, kırgın kalbimiz. Kollarını hüzne çemredi bugün de gece. Bir isimsiz yıldızın parıltısında gözledik, evvelin ve âhirin sevdasını.Bir Uhud ağıtı gibi düştü sinemize o günlerden kalma tedirgin bir hâşiye.. bir Hamza yokluğu gibi ciğerimizi parçaladı hasret..Bir göz köy eviydi sevda bağımız. Yüreğimizi serip gitmiştik ya hani...Bir Korucuk sevdaı, bir Alvar hulyaı gibi, isimsiz bir şeydi...

Mevsimler çoraklaştı, çöllerine düştük ömrümüzün...Bu hicran sevdası bildik değil, sevdamızın Vahşi’si oluverdik birden. Kanımızı içti katiller, bir "kutsal" kadehten...Hüzün Nebi’nin dostu...Ne denir ahretlik?

Ve bugün sana, Vahşi gibi saklanacağın ve hayatın boyunca ardında, ölümcül bir hasreti kucaklayacağın ruhsuz sütunlar bırakıyorum...Sana bir buğulu somun tadında, küçük mutluluklar ve yaralara derman olmayan merhemler...Kimsenin bilmediği emant acılar bırakıyorum...

Yokluğun soğuk yüzünde, nasır bağlamış iki çift eldik seninle. Bir bozkır yalnızlığıydık; köyümüzün, kaval seslerine doymuş kimsesiz tepelerinde...

Bugün sana; o gittiğin akşam, iliklerime ve yüreğime kadar işleyen soğukları ve toprağına yüz süren kar tanelerini bırakıyorum. Sana kavalında yeniden can veren Yemen askerlerinin, o dilden düşmez türküsünü...ve her eve, her ocağa düşen bir memleket, bir oğul ağıtı bırakıyorum.

Sana üç öğün fukaralık ve beş vakitlik yakarışlar, yüreğini sarsacak yalnızlıklar bırakıyorum...

Ben, gözyaşlarımla yuduğum özlemimi haykıramıyorum ahretlik! Bu yüzden sana dile gelmeyen hasretler ve hiç yoktan kalbe düşen hüzünler bırakıyorum...

Her zamankinden biraz daha fazla ve çaresiz bir acımasızlıkla, sana seni bırakıyorum...............

TARİH : 01-04-2011 -- 12:02:13 tarihinde sevdesanli tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Niğde
Gözleriniz madam
Gözlerinize bakıyorum da
Sanki bir yangın yeri
Yüzünüz talan edilmiş bir
İmparatorluktan kalma gibi,
...Bir şair oturmuş o iki kaşın arasına,
Tüten dumana ve akan kana bakmaksızın
Aldırmaksızın…
Patlayan bombalara şiir söylüyor gibi
Aslında aşktır en çetin meydan muharebesi
Siz koşuştururken lise bahçelerinde
Dilinizde Ahmet Arif’ten Yarım yamalak ezberlenmiş iki dize
Deri ceketinize yaslanmış yürürken yağmurda,
Bir şairdim ben
Kalbimi büyüten dumanlı odalarda
Benim kalbim dumanlı odalarda büyüdü madam.
Yalan yok! yalan asla olmayacak
Çünkü aşkı üstünüze serpiştirip kaçan o yağmur
Bir gün sizi de ıslatacak
Bir gün sizde hüzünle bakacaksınız kalbinizin içine
Orada bir şarklıyı göreceksiniz
Biz şarklılar, yani aşıklar
Ve asla konuşamayacakları kızlara aşklananlar
Hep yenildik!
Farklı malubiyetlerden kuruldu bizim tarihimiz
Diyorum ki… vaktiniz varsa bu akşam
Bizim yüzümüz kızarır
Biz uzaktan sevmelerde birinciyiz
Genç kızlara başlarımızı çevirip bir bakamayız
Bir bakarsak usulca elimizden kayar
Ve parçalanır kristal gençliğimiz
Biz kristal gençleriz madam
Kolayca tuz buz oluruz
-Eve gitsem daha iyi
İyide benim o darmadağın halimi bırakıp nereye,
Her gece saatlerce alıştırma yapıp da
Bir tek sevda sözcüğü fısıldayamamanın sıkıntısı
Aşksızlıktan solan bu cismi terk edip nereye gidiyorsun ?
Merdivenlerden peşinizden koşup da
İsminizi haykırmayı size bakarken derinde
Bir acıyla kıvrandığımı fark etmeden nereye he…
Bir gün yağmur yağsa
Sırılsıklam o yağmurda ıslanacak
Ve elinde tutuğu karanfille
Gözyaşları,saçlarından sızan yağmurla karışacak
Onun kapısının önünde duracaktı
Onun kapısının önünde duracak
Ve asla zile basmayacaktı
O kapının önünde saatlerce ağlayacaktı o sırada fonda
‘’Senin mavi gözlerinde çalacaktı‘’çalacaktı
Sonsuzadek Sofya...
TARİH : 01-04-2011 -- 10:47:39 tarihinde sevde sanli tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Niğde
Yitirdiğim Birşey Var Sende Arıyorum
Yüreğim Bir madenci feneri Yol uçurum
Yaklaşma diyorsun peki ya umudum?
Bir daha kimseden sormayacağım seni
SÖZ OLSUN...

Akrep tutmus gibi kirpiklerinin ucundan
Beni görünce üşüyorsun tamam
Ugramam bir daha kamçılasada kan
Sana kör bakacagim görmeyecegim seni
SÖZ OLSUN


Çocuklar gibi ağlasada gönlüm ardından
Sormayacagim yüzünü izini yollardan
Tüfeğimin namlusunun ucuna konan
Kınalı keklik olsanda vurmayacagım seni
SÖZ OLSUN

Elindedir Dönüştür bu ağıdı serenatlara
Düş atları uçursun bizi bulutlara
iki kiliç gibi döğüşürken ak ile kara
Adak olsanda Kurban vermeyecegim seni
SÖZ OLSUNSöz-Müzik:Arif Nazım

Sayın umutfm;
Allah yar ve yardımcınız olsun.Takdire şayan hizmetlerinizin devamını diliyorum...selam ve dua ile....
TARİH : 31-03-2011 -- 22:43:57 tarihinde özcan ediz tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : KÜTAHYA
ELLERİNİZE SAĞLIK HELAL OLSUN MÜKEMMEL BİR İŞ BAŞARMIŞINIZ DAİM OLSUN İNŞALLAH ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN SÖZÜMÜ ŞÖYLE TAMAMLAYACAGIM
EBU CEHİLLER ÇIKACAKTIR AMA BİLİN EBU BEKİRLER DE PES ETMEYECEK!
TARİH : 28-03-2011 -- 16:03:00 tarihinde osman KAYA tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : İSTANBUL
iyi calısmalar sızlerı begenerek dınlıyoruz dursun alı erzıncanlıdan habıbullahı sevmek adlı eserı calarsanız sevınırım eserı esıme ve altı aylık bırıcık kızıma hedıye edıyorum basarılarınızın devamını dılerım ıyıkı varsınız...
TARİH : 25-03-2011 -- 20:54:00 tarihinde muhammed yeşilbağ tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : kırıkkale
kuranı kerim videoları bölümüne mısırlı hafız yasir şarkaviyi eklerseniz iyi olur.süper bir ses
TARİH : 25-03-2011 -- 19:26:22 tarihinde nesziha güzel.. tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : istanbul
selamun aleykum..
can bey rabbim hizmetinizi daim kılsın inş..
yuotubede dinledim ilk yorumlarınızı..
mükemmel hepsi birbirinden güzeller alhamdülillah..
rabbim iman aşkıyla salih ömür nasip etsin.. selam ve dua ile..
TARİH : 24-03-2011 -- 09:20:36 tarihinde adanalısami tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : adana
emeği geçenlerin ellerine sağlık zevkle dinliyorum harka bir site
TARİH : 22-03-2011 -- 10:41:10 tarihinde Fatih Küskün tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Trabzon
S.A. - Emeğiniz için çok teşekkür ediyorum. Benim kütüphanem burası. Aradığım herşey burada.
TARİH : 19-03-2011 -- 17:23:24 tarihinde MEHMET YILMAZ tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : ADANA
esselamün aleyküm verahmetullahi vebereketühü.bu ne güzellik canlar ALLAH böyle güzel siteye ikinci defa karşılşıyorum emeği geçen bütün gönüldaşlara ALLAH'ın bereketi üzerine olsun diyorum.ZİNDAN İKİ HECE MEHMED'İM LAFTA!BABA KATİLİYLE BABAN BİR SAFTA!BİRDE GERİ ADAM BOYNUNDA YAFTA....HALİMİ DÜŞÜNÜP YANMA MEHMED'İM!KAVUŞMAKMI?......BELKİ.....DAHA ÖLMEDİM!.SELAMÜN ALEYKÜM
TARİH : 13-03-2011 -- 18:42:20 tarihinde ferhat topcuoglu tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : aydın
s.a cok guzel bir site keske herkez böyle siteleri ziyaret edbilse hayırlı aksamlar.....
TARİH : 03-03-2011 -- 13:32:24 tarihinde ömer erçin tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : istanbul
harika
TARİH : 28-02-2011 -- 10:17:44 tarihinde sevdesanli tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Niğde
selamun aleykum
Sayın Erbakan hoca efendinin islam için yılmadan son nefesine kadar yapmış olduğu mücadelesine şahidiz.Acımız çok büyük ve dirnden...
Sadece kendi devleti değil, tüm islam alemi Fatih'in davasını dava edinmiş,mümtaz şahsiyetli,yeri doldurulamayacak devrin Fatih'ini kaybetti. tüm islam aleminin başı saolsun mekanı cennet olsun...
<< Önceki    1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |    Sonraki >>    
Arama
Üye Giriş / Kayıt
Kullanıcı Adı
Şifre
 
Kayıt Ol Şifremi Unuttum
Bir Ayet / Bir Hadis
Bir Ayet
Her ümmetin bir eceli vardır. O ecel geldiğinde, ne bir ân erteleyebilirler, ne de öne alabilirler. A'raf 34
Bir Hadis

Gerçek babayiğit, güreşte rakîbini yenen değil, öfkelendiği zaman nefsine hâkim olan kimsedir.

Buhârî, Edeb 102; Müslim, Birr 106-108
Bir Söz
Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz. - Hz.Ali
Hava Durumu
NIGDE
Linkler
İstatistikler
Tekil (Bugün 179
Toplam 76528561
En Fazla 90049
Ortalama 10913
Üye Sayısı 55746
Bugün Üye Olan 0

UMUT FM © 2013 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
Palmiyekocak.com Haberler